Ծառատունկը դառնում է ավանդույթ Բիբլոս Բանկում
Շարունակելով հին ավանդույթը՝ Բիբլոս Բանկ Արմենիան գարնանն ընդառաջ կրկին կազմակերպել է ծառատունկ Հայաստանի Ամերիկյան Համալսարանին հարակից այգում: Հիշեցնենք, որ նախորդ տարի Բիբլոս Բանկը հանձն էր առել կանաչապատելու Երևանի Նուբարաշեն վարչական շրջանում գտնվող Փոքր Մհեր կրթահամալիրի տարածքը: Բանկի աշխատակիցների և նրանց ընտանիքի անդամների ակտիվ մասնակցության և ֆինանսական աջակցության շնորհիվ նախորդ տարի տնկված 100 ծառերին մարտի 28-ին ավելացան ևս 250-ը:
Միջոցառումն ինքնին ուղղված էր կանաչապատ տարածքների ավելացմանը և բնապահպանական խնդիրների լուծմանը: Համոզված ենք, որ նմանատիպ աշխատանքները նաև խթանում են սոցիալական պատասխանատվության գաղափարի տարածումը Հայաստանի Հանրապետությունում:
Հաշվի առնելով կանաչապատման խնդրի կարևորությունը մեր քաղաքում՝ Բիբլոս Բանկը կոչ է անում յուրաքանչյուրին ունենալ իր լումման ավելի կանաչ ապագա կառուցելու հարցում և անտարբեր չգտնվել մեր հասարակությունում առկա բնապահպանական խնդիրների նկատմամբ:

Tree planting is becoming a tradition for Byblos Bank
Continuing the traditions Byblos Bank Armenia is happy to announce about one more tree planting event, which took place in the back yard of American University of Armenia. As we remember last year the tree planting was in “Poqr Mher” education center located in Yerevan city’s Nubarashen District. Thanks to active participation and financial contribution of Byblos Bank’s employees and their family members on 28th of March were added another 250 trees to previously planted 100.
The event itself was organized to increase the number of green areas, which in fact contributed to the saving of nature. It is worth to mention that these activities are essential to raise awareness towards social responsibility in the Republic of Armenia.
Taking into consideration the greening issue in our city, Byblos Bank is calling on everyone to have their input to make a better place for all of us to live in and not to be indifferent to environmental problems that are present in our society.