Բիբլոս Բանկ Արմենիան նպաստում է Հայաստանի և Կոնգոյի Դեմոկրատական Հանրապետության միջև գործնական հարաբերությունների զարգացմանը
Մայիսի 17-ին Բիբլոս Բանկ Արմենիայի ներկայացուցիչները սիրով մասնակցեցին և աջակցեցին B2B (բիզնեսը բիզնեսին) թեմատիկ քննարկմանը նվիրված մամուլի ասուլիսին և գործնական կապերի հաստատման նպատակով տեղի ունեցած հանդիպման կայացմանը՝ հայ-բելգիական առևտրի պալատի կողմից կազմակերպված բիզնես առաքելության շրջանակում:
Մամուլի ասուլիսին ներկա էին նաև ներկայացուցիչներ ՀՀ նախարարություններից, Հայաստանի զարգացման հիմնադրամից, Հայաստանում ԵՄ պատվիրակությունից և մի շարք տեղական ընկերություններից: Միջոցառումը հնարավորություն ընձեռեց Բիբլոս Բանկ Արմենիային իր նորարարական ծառայությունները ներկայացնել Բելգիայի և ՀԴՀ-ի գործընկերներին, որտեղ Բիբլոս բանկն իր ներկայացուցչությունն ունի:
Նախաձեռնությունը արդյունավետ հարթակ էր Հայաստանի և ԿԴՀ-ի գործարարների միջև՝ գործնական հարաբերություններ զարգացնելու համար տարատեսակ ապրանքներ ներկրելու և արտահանելու տեսանկյունից:
Բիբլոս Բանկ Արմենիան մշտապես պատրաստակամ է աջակցել այն նախաձեռնություններին, որյոնք նպաստում են Հայաստանի բիզնես միջավայրի զարգացմանը և գործընկերների հետ ավելի նպաստավոր տնտեսական հարաբերությունների զարգացմանը:
Բիզնես առաքելությունը հյուրընկալել էր նաև առաջատար փորձագետների և գործարարների Բելգիայից: Միջոցառման մասնակիցներն էին ԿԴՀ-ում Բելգիայի հանրապետության դեսպանության առևտրի բաժնի ներկայացուցիչ Ժերոմ Ղուն, ԿԴՀ-ում առաջատար SCS ընկերության գործադիր տնօրեն Ժան Ռոբերտ Իսիֆուան, Zenufa ընկերությունների խմբի գործադիր տնօերն Վիշալ Վիսանին և այլ հյուրեր:

Byblos Bank Armenia Supports Development of Business Ties between Armenia and Democratic Republic of Congo
On 17 May, representatives of Byblos Bank Armenia were pleased to join and support the B2B session press conference and networking event held on the occasion of a business mission organized by the Belgian-Armenian Chamber of Commerce.
The press conference was also joined by representatives from Armenian ministries, Development Foundation of Armenia, the EU Delegation to Armenia and local companies and enabled Byblos Bank Armenia to present its new and innovative services to its partners from Belgium and Democratic Republic of Congo where Byblos Bank has presence.
The business mission served as an efficient platform for businessmen from Armenia and DRC to develop business ties in terms of importing and exporting different products.
Byblos Bank Armenia always stands ready to support initiatives that boost Armenia’s business environment and forge better economic relations with partners.
The business mission included leading experts and businessmen also from Belgium. Among the event participants were Mr Jérôme Roux, Trade Representative at the Belgium Embassy in DRC, Mr Jean-Robert Isifua, CEO of SCS, leading Congo-based company, Mr Vishal Visani, CEO of Zenufa group of companies and other guests.