Բիբլոս Բանկ Արմենիայի գլխամասային գրասենյակ, երեքշաբթի, 10 դեկտեմբերի 2019 թ.
Բիբլոս Բանկ Արմենիան և Հայաստանի արտահանման ապահովագրական գործակալությունը (ՀԱԱԳ) ստորագրեցին համագործակցության համաձայնագիր` ապահովագրության միջոցով նախաարտահանման և հետարտահանման ֆինանսավորման հնարավորություններ ստեղծելու վերաբերյալ։
Այս համագործակցությունը կառաջարկի արդյունավետ լուծումներ արտահանող ընկերություններին՝ անկախ նրանից, թե արտահանողը փոքր կազմակերպություն է, թե խոշոր ձեռնարկություն: Բիբլոս Բանկ Արմենիան հնարավորություն կունենա արտահանողին տրամադրել արտահանման ֆինանսավորում, որը կապահովագրվի ՀԱԱԳ-ի կողմից: Գործընկերության համաձայնագիրը հնարավորություն է տալիս միավորել ջանքերը ՀՀ ռեզիդենտ տնտեսվարող սուբյեկտների արտահանման և արտադրման ծավալները մեծացնելու և համատեղ ֆինանսական ծառայություններ ներկայացնելու գործում։
Բիբլոս Բանկ Արմենիա ՓԲԸ-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Ստեփանյանն ասաց, -«Ուրախ ենք, որ այս համագործակցության շնորհիվ մեր հաճախորդները հնարավորություն կունենան ընդլայնել հայկական ապրանքների արտահանման ծավալները>։
Հայաստանի արտահանման ապահովագրական գործակալություն ԱՓԲԸ-ի գործադիր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արմեն Խաչատրյանը նշեց,֊֊- «Վստահ եմ, որ Բիբլոս Բանկ Արմենիա ՓԲԸ-ի հետ համագործակցությունը թույլ կտա էլ ավելի մեծացնել ՀԱԱԳ ծառայությունների պահանջարկը, ինչը կնպաստի արտահանողների մրցունակության բարձրացմանը և արտահանման հնարավորությունների ընդլայնմանը>

Byblos Bank Armenia and Export Insurance Agency of Armenia (EIAA) have signed a partnership agreement for creating pre-export and post-export financing possibilities through insurance.
This cooperation will provide efficient solutions for exporter companies regardless of whether the exporter is a small organization or a major corporation. Byblos Bank Armenia will have the opportunity to provide export financing to the exporter, which will be covered by the EIAA insurance policy. The partnership agreement allows to join hands to boost exports and production volumes of economic entities that are RA residents, and introduce joint financial services.
Byblos Bank Armenia CJSC – Chief Executive Officer Mr. Hayk Stepanyan said: “We are happy that this agreement will provide additional opportunities to our clients for enlarging the export of Armenian goods.”
Export Insurance Agency of Armenia ICJSC - Acting Executive Director Mr. Armen Khacatryan mentioned: “We are confident that cooperation with Byblos Bank Armenia CJSC will grow the demand for EIAA services, which will contribute to increasing the competitiveness of exporters and expanding opportunities for export.”