Ուրախ ենք տեղեկացնելու, որ երկրորդ եռամսյակի եկամտահարկի հետստացման գործընթացը Դուք կարող եք իրականացնել օնլայն՝ դիմումի և տեղեկանքի ստորագրված և սքանավորված տարբերակները էլ. փոստի միջոցով ուղարկելով ՊԵԿ-ի համապատասխան գրասենյակ :
Բացառություն են առաջին անգամ ներկայացվող դիմումները: Այս դեպքում՝ ՀՀ կառավարության որոշմամբ հաստատված կարգով պահանջվող փաստաթղթերն անհրաժեշտ է ներկայացնել փոստային ծառայության միջոցով:
Բանկը տեղեկանքի ստորագրված և սքանավորված տարբերակը կուղարկի Ձեր էլ. հասցեին մինչև հուլիսի 24-ը, իսկ թղթային տարբերակը ցանկության դեպքում կարող եք ստանալ Ձեզ սպասարկող մասնաճյուղ այցելելով:

Online income tax refund
We are glad to inform that you can apply for an income tax refund of the second quarter online by sending the signed and scanned copies of the application form and reference via e-mail to the appropriate office of Tax service.
The exceptions are the Physical entities applying for the first time. In this case, the required documents set by the decision of RA Government must be sent via post.
Bank will send to your e-mail address the signed and scanned copy of the reference until 24 of July and in case you wish to obtain the hard copy visit your servicing branch.