CaseKey բիզնես խնդիրների լուծման մրցույթի գլխավոր գործընկերը 2024-ին ևս Բիբլոս Բանկ Արմենիան է։ Արդեն 2-րդ տարին անընդմեջ Բանկը կֆինանսավորի մրցույթի՝ 250-ից ավելի խելացի երիտասարդի գործնական գիտելիք ու հմտություններ սովորեցնելու նախաձեռնությունը։
CaseKey 2024-ը կմեկնարկի մայիսին: 6-ամսյա կրթական ծրագրին ներգրավված կլինեն hայաստանյան բիզնեսի առաջատար ներկայացուցիչներ ու խորհրդատվական ընկերություններ։
Ծրագրի ընթացքում մասնակիցները կլուծեն 3-4 միկրո քեյս, որոնք վերաբերելու են Հայաստանի իրական բիզնեսներին, իսկ արդեն նոյեմբերին տեղի կունենա գալա միջոցառումը, որի ընթացքում մասնակիցները կլուծեն տարվա գլխավոր բիզնես խնդիրը։
Բիբլոս Բանկ Արմենիայի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Ստեփանյանի խոսքով, մասնակիցների՝ բիզնես հմտություններ ձեռք բերելու հետաքրքրվածությունը գովելի է։
«Գործնական հմտություններն արժեքավոր են ձեռք բերած գիտելիքն իրական բիզնես իրավիճակներում կիրառելու տեսանկյունից։ CaseKey մրցույթի մասնակիցների՝ անցյալ տարվա արդյունքներից ոգևորված ենք, ինչն էլ հիմնական պատճառն է, որ այս տարի ևս համագործակցում ենք նախաձեռնության հետ։ Ուրախ եմ, որ կա նման հարթակ, որտեղ երիտասարդները հասանելիություն ունեն իրենց զարգացման համար էական նշանակություն ունեցող ռեսուրսի»,- նշում է Հայկ Ստեփանյանը։
CaseKey մրցույթի համահիմնադիր Արշակ Կարապետյանը կարծում է, որ համագործակցությունը բազմաթիվ հնարավորություններ է ստեղծում երիտասարդների համար։
«Շնորհակալություն եմ հայտնում Բիբլոս Բանկ Արմենիային երկրորդ տարին անընդմեջ որպես մեր գլխավոր հովանավորի շարունակական աջակցության համար: Սա ոչ միայն քաջալերում է մեզ, այլև մղում է նոր բարձունքների՝ ստիպելով էլ ավելի բարելավել այս տարվա մրցույթի որակը: Այս համագործակցությունը միայն մեր մասին չէ, այն ուղղակիորեն օգուտ է բերում մեր մասնակիցներին՝ նրանց տալով անգնահատելի հնարավորություններ՝ ցուցադրելու իրենց տաղանդը, կատարելագործելու իրենց հմտությունները, շփվելու և համագործակցելու ոլորտի առաջատար մասնագետների հետ դեռ ուսանողական տարիքից: Միասին մենք կերտում ենք բիզնես համայնքի ապագան»,- ասում է Արշակ Կարապետյանը։
Այս տարի միջոցառումը աճում է ոչ միայն քանակապես, այլև որակապես․ առաջին անգամ նախատեսվում է ունենալ միջազգային կրթական մասնագետների երկարատև ներգրավվածություն ծրագրում ԱՄՆ-ից և Մեծ Բրիտանիայից։
CaseKey բիզնես խնդիրների լուծման մրցույթ 2024-ի ամբողջ ընթացքում նույնպես Բիբլոս Բանկ Արմենիան կլինի մասնակիցների կողքին, կսատարի նրանց գործնական կարողությունների զարգացմանը։
————————————————
CaseKey մրցույթը բիզնես խնդիրների լուծման եզակի ձևաչափ է, որին ամեն տարի մասնակցում է ավելի քան 200 խելացի երիտասարդ, ծանոթանում տարբեր ընկերությունների մշակույթին և աշխատում իրական բիզնես խնդիրների լուծման վրա:

Byblos Bank Armenia will serve as the title sponsor of the CaseKey Business Case Competition in 2024.
For the 2nd year in a row, the Bank will finance the commitment of the competition to teach practical skills to more than 250 smart young people.
CaseKey 2024 will launch in May. Leading representatives of Armenian business community and consulting firms will be involved in the 6-month educational endeavor.
Throughout the program, participants will work on three to four micro cases from real businesses in Armenia and will solve the main business case of the year during a gala event in November.
According to Byblos Bank Armenia CEO Hayk Stepanyan, the participants' interest in acquiring business skills is commendable.
“Practical skills are invaluable in terms of applying knowledge in real business situations. We are encouraged by the results of last year's CaseKey competition, which is why we are teaming up with the initiative again this year. I am glad that there is such a platform providing young people with access to resources that are essential for their growth,” said Hayk Stepanyan.
CaseKey co-founder Arshak Karapetyan believes the cooperation creates many opportunities for young people.
"I extend my heartfelt thanks to Byblos Bank Armenia for their continued support as our title sponsor for the second year in a row. Their support not only encourages us but also motivates us to elevate CaseKey Business Case Competition 2024 to new heights. This partnership is not just about us; it directly benefits our participants, providing them with invaluable opportunities to showcase their talents, hone their skills, and network with industry professionals while still being a student. Together, we are shaping the future of our community," Arshak Karapetyan noted.
This year, the event will be growing not only in quantity, but also in quality. For the first time, the competition will benefit from long-term involvement of international education experts from the United States and Great Britain.
Throughout CaseKey 2024 the Bank will provide full support to the participants and help them develop their practical capabilities.
————————————————
The CaseKey competition is a unique format that brings together more than 200 smart young peopleeach year,who get to know companies' business, their culture, and solve actual business problems.