Բիբլոս Բանկ Արմենիան դարձել է CaseKey բիզնես խնդիրների լուծման մրցույթի ռազմավարական գործընկերը՝ կարևորելով շարունակական ներդրումը հեռանկարային կրթական ծրագրերի մեջ:
CaseKey մրցույթը յուրահատուկ ձևաչափ է, որի մասնակիցներն աշխատում են իրական բիզնես խնդիրների վրա, ներկայացնում են ռազմավարական լուծումներ ու հաստատում օգտակար ծանոթություններ տարբեր ոլորտներում առաջնորդների հետ։ Բացի այդ, ամեն տարի նախաձեռնության հավաքական թիմերը ներկայացնում են Հայաստանը բիզնես խնդիրների լուծման միջազգային հարթակներում նույնպես։
2023 և 2024 թթ․ Բիբլոս Բանկ Արմենիան մրցույթի գլխավոր հովանավորն էր, ինչպես նաև 2 տարվա ընթացքում ֆինանսավորել էր CaseKey հավաքական թիմի մասնակցությունը 3 հեղինակավոր միջազգային մրցույթի Բուդապեշտում և Բելգրադում։
Առաջիկա տարիներին Բանկը կլինի հարթակի ռազմավարական գործընկերը՝ նոր որակ հաղորդելով CaseKey-ի հետ համագործակցությանն ու նպաստելով մրցույթի զարգացմանը։
Համագործակցության նոր փուլի մեկնարկը տրվեց հուշագրի պաշտոնական ստորագրման արարողությամբ։ Համաձայն հուշագրի՝ Բանկն իր թիմի հետ երիտասարդներին կաջակցի ռեսուրսներով, խորհուրդներով ու փորձով, ինչպես նաև հերթական անգամ կֆինանսավորի CaseKey հավաքական թիմի մասնակցությունը բիզնես խնդիրների լուծման միջազգային մրցույթի։
Այս տարի CaseKey ակադեմիան կլինի ավելի ընդլայնված․ մասնակիցների հետ կաշխատեն 2 միջազգային էքսպերտ Լիբանանից և ԱՄՆ-ից։ Ակնկալվում է նաև նոր տիպի դասընթացների ինտեգրացիա, որի շրջանակում թիմերը կհանդիպեն տարբեր ինդուստրիաներում առաջնորդների հետ՝ քեյսի քննարկման ֆորմատում։
«Բիբլոս Բանկ Արմենիայում մենք կրթությունը դիտարկում ենք որպես կայուն զարգացման հիմնաքար թե՛ անհատի, թե՛ տնտեսության համար։ Այն կաևորագույն տեղ է զբաղեցնում մեր կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության քաղաքականության մեջ։ CaseKey-ն երիտասարդներին զինում է գործնական գիտելիքներով ու պատրաստում իրական աշխարհի մարտահրավերներին։ Մենք կարծում ենք, որ այսօր այս հարթակը ոչ ֆորմալ կրթություն ապահովող լավագույն նախաձեռնությունն է Հայաստանում, որին պետք է աջակցել ամեն կերպ»,- մրցույթի բացմանն ասաց Բիբլոս Բանկ Արմենիայի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Ստեփանյանը։
«Այս համագործակցությունը մեզ համար մեծ պատիվ է և միևնույն ժամանակ՝ պատասխանատվություն։ Մենք Բիբլոս Բանկ Արմենիայի հետ աշխատել ենք մեկ ընդհանուր նպատակի շուրջ՝ կրթությունը դարձնել գործնական, հասանելի և ազդեցիկ։ Վերջին երկու տարիների հաջող համագործակցությունը ապացուցեց, որ երբ բիզնեսն ու կրթական նախաձեռնությունները միավորում են ուժերը, արդյունքը գերազանցում է սպասելիքները։ Հիմա, երբ սկսում ենք համագործակցության նոր՝ ռազմավարական փուլը, վստահ ենք, որ առաջիկա երեք տարիները կդառնան մեծ աճի և նորարարությունների շրջան թե՛ մասնակիցների, թե՛ ամբողջ հարթակի համար»,”- նշում է CaseKey մրցույթի համահիմնադիր Արշակ Կարապետյանը։
CaseKey 2025-ը կհամախմբի 27 թիմ Երևանից, Գեղարքունիքից, Տավուշից և Շիրակից։ 220 մասնակիցներ կսովորեն իրարից ու իրար հետ, կլուծեն բիզնես խնդիրներ ու կստանան գործնական գիտելիքներ 6 ամիս շարունակ՝ մայիսից մինչև նոյեմբեր, երբ մրցույթը կավարտվի հատուկ գալա միջոցառմամբ։

Byblos Bank Armenia has become the strategic partner of the CaseKey Business Case Competition, emphasizing the importance of continuous investment in promising educational programs.
The CaseKey competition offers a unique format where participants work on real business cases, present strategic solutions, and build valuable connections with leaders across diverse industries. Additionally, each year, the initiative's collective teams represent Armenia on international platforms dedicated to business cases.
In 2023 and 2024, Byblos Bank Armenia served as the general sponsor of the competition, as well as financed the participation of CaseKey teams in 3 prestigious international competitions in Budapest and Belgrade over the course of 2 years.
In the next 3 years, the Bank will continue its support as a strategic partner of the platform, boosting the quality of cooperation with CaseKey and contributing to the development of the competition.
The new phase of cooperation was officially launched with the signing of a memorandum. According to the agreement, the Bank, alongside its team, will support young participants with resources, guidance, and expertise, and will once again fund the CaseKey team’s participation in an international business case competition.
This year, the CaseKey Academy will be expanded: 2 international experts from Lebanon and the United States will work directly with the participants. It is also expected to integrate new types of training, in which teams will engage with industry leaders through case discussion sessions.
“At Byblos Bank Armenia, we view education as the foundation for sustainable development— both for individuals and the entire economy. That is why it holds a central place in our Corporate Social Responsibility policy.CaseKey equips young people with practical knowledge and prepares them for real-world challenges. We believe that as of now CaseKey is the best non-formal educational initiative in Armenia and it should be upheld by all means,” said Byblos Bank Armenia CEO Hayk Stepanyan at the opening of the competition.
“This partnership is both a great honor and a responsibility for us. We have been working with Byblos Bank Armenia toward a shared goal: to make education practical, accessible and impactful. The successful cooperation of the last two years has proven that when business and educational efforts unite, the result exceeds expectations. Now, as we begin a new, strategic phase of cooperation, we are confident that the next three years will bring growth and innovation for both the participants and the entire platform,” CaseKey co-founder Arshak Karapetyan noted.
This year, CaseKey will bring together 27 teams from Yerevan, Gegharkunik, Tavush and Shirak. 220 participants will learn from and with each other, solve business cases, and gain practical knowledge for 6 months — from May to November — culminating in a special gala event to mark the conclusion of the competition.