Գործնական բիզնես հմտությունները՝ CaseKey 2023-ի և Բիբլոս Բանկ Արմենիայի համագործակցության կենտրոնում
Ավելի քան 200 խելացի և խոստումնալից երիտասարդ, որոնք ընտրվել են 500 դիմորդից, հնարավորություն է ստացել մասնակցելու CaseKey բիզնես խնդիրների լուծման մրցույթ 2023-ին, որի գլխավոր գործընկերն այս տարի Բիբլոս Բանկ Արմենիան է։
Մրցույթը եզակի ձևաչափ է, որի շրջանակում մասնակիցները ծանոթանում են տարբեր ընկերությունների մշակույթին և աշխատում իրական բիզնես խնդիրների լուծման վրա:
Այս տարի CaseKey֊ն անցկացվում է արդեն 3-րդ անգամ։ Ուսանողներն ու երիտասարդ պրոֆեսիոնալները սովորում են Հայաստանի առաջատար մասնագետներից և քոուչներից, լուծում են հայկական ընկերությունների կողմից առաջադրված իրական բիզնես խնդիրներ և ներկայացնում լուծումներ։
Բիբլոս Բանկ Արմենիան, որն այս տարի տոնում է իր հիմնադրման 15 տարին, որոշել է բովանդակալից նախագծերով նշել այդքան կարևոր իրադարձությունն ու ֆինանսավորել ակադեմիական և գործնական կրթական նախաձեռնություններ։
Հունիսի 10-ին կայացած առաջին թրեյնինգային օրը CaseKey 2023-ի մասնակիցների հետ հանդիպեց Բիբլոս Բանկ Արմենիայի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Ստեփանյանը և իր մոտիվացիոն խոսքում կիսվեց բեզնեսի վարման և կառավարման սեփական փորձով։
«Մրցույթը երիտասարդների համար հիանալի հնարավորություն է այսօրվա արագ փոխվող աշխարհում գործնական գիտելիքներ ձեռք բերելու: Իրական բիզնես խնդիրների վրա աշխատելը կօգնի մրցակցային առավելություններ ձեռք բերել իրենց ընտրած ոլորտում և կուտակել հմտություններ՝ հաղթող ռազմավարություններ ստեղծելու համար: Վստահ եմ, որ յուրաքանչյուր մասնակից մրցույթի շնորհիվ ավելի լավ կհասկանա բիզնես աշխարհն ու ոլորտի բազմաթիվ առանձնահատկությունները»,- նշեց Հայկ Ստեփանյանը։
CaseKey բիզնես խնդիրների լուծման մրցույթի հիմնադիր նախագահ Արշակ Կարապետյանը կարծում է, որ Բիբլոս Բանկ Արմենիայի հետ համագործակցությունը խորհրդանշում է կողմերի համատեղ հանձնառությունը խթանելու ձեռներեցությունը և նորարարությունը բիզնես ոլորտում։
«Միասին մենք նպատակ ունենք բացահայտելու երիտասարդների ներուժը՝ օգնելով նրանց դառնալ փոփոխություն բերողների հաջորդ սերունդը: Մենք ակնկալում ենք հաջող համագործակցություն Բիբլոս Բանկ Արմենիայի հետ և ոգևորված ենք այն դրական ազդեցությամբ, որ կարող ենք ստեղծել միասին: Մենք վստահ ենք, որ այս աջակցության շնորհիվ CaseKey բիզնես խնդիրների լուծման մրցույթը կշարունակի հարթակ լինել մեծ ձգտում ունեցող երիտասարդների համար՝ զարգանալու և իրենց լուծումներն իրականություն դարձնելու ճանապարհին»,- նշեց Արշակ Կարապետյանը։
CaseKey 2023-ի ամբողջ ընթացքում Բիբլոս Բանկ Արմենիան կլինի մասնակիցների կողքին, կսատարի նրանց գործնական կարողությունների զարգացմանը։
———————
Բիբլոս Բանկ Արմենիա ՓԲԸ-ն այս տարի նշում է իր հիմնադրման 15-ամյակը, ինչի կապակցությամբ ամբողջ տարվա ընթացքում հանդես կգա մի շարք առաջարկներով և նախաձեռնություններով։
Բանկը հիմնադրվել է 2007 թվականի դեկտեմբերին։ Այսօր Երևան քաղաքում գործում է Բանկի չորս մասնաճյուղ, որտեղ հաճախորդներն օգտվում են տարատեսակ բանկային ծառայություններից և ստանում ֆինանսական խորհրդատվություն։ Բանկն իր հաճախորդներին տրամադրում է միջազգային ստանդարտներին համապատասխան կորպորատիվ և մանրածախ բանկային ծառայություններ:

More than 200 smart and promising young people selected out of 500 applicants will get to participate in the CaseKey Business Case Competition 2023, whose title sponsor this year is Byblos Bank Armenia.
This is a unique format that enables participants to get to know a company's business, its culture, and solve an actual business problem.
Now in its third edition, CaseKey serves as a platform for students and young professionals to learn from outstanding specialists and coaches, solve real business problems posed by Armenian companies and come up with solutions for them.
Byblos Bank Armenia, which is marking its 15th anniversary this year, has decided to celebrate such an important milestone with meaningful projects and finance academic and practical educational initiatives.
On the first training day on June 10, Byblos Bank Armenia CEO Hayk Stepanyan met with the participants and spoke from his own experience in business management and administration.
“The competition is an excellent opportunity for young talents to obtain practical knowledge in today’s fast-paced world. Working on actual business cases will help them gain a competitive advantage in their careers and the knowledge and skills to craft winning strategies. I am positive that every participant will emerge with a deeper understanding of the business world, and we are here for you every step of the way,” noted Hayk Stepanyan.
Founding President of CaseKey Business Case Competition Arshak Karapetyan believes that the partnership with Byblos Bank Armenia symbolizes the sides’ shared commitment to fostering entrepreneurship and driving innovation in the business landscape
"Together, we aim to unlock the potential of young minds, empowering them to become the next generation of change makers. We look forward to a successful collaboration with Byblos Bank Armenia and are excited about the positive impact we can create together. With their invaluable support, we are confident that the CaseKey Business case Competition will continue to be a platform for aspiring youth to thrive and transform their solutions into tangible realities," said Arshak Karapetyan.
Throughout CaseKey 2023, the Bank will provide full support to the participants, help them develop their practical capabilities.
———————
Byblos Bank Armenia CJSC is celebrating its 15th anniversary this year and will introduce a number of proposals and initiatives throughout the year.
The Bank was founded in December 2007. Today, the Bank has four branches in Yerevan where customers access various banking services and receive financial advice. The Bank provides its customers corporate-retail banking services that meet the highest international standards.