Փետրվարի 22-ին Բիբլոս Բանկ Արմենիայի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Ստեփանյանը հանդիպեց CaseKey մրցույթի 4 մասնակցի հետ, որոնք գարնանը կմեկնեն Բուդապեշտ մասնակցելու Կորվինի անվան համալսարանի բիզնես խնդիրների լուծման միջազգային մրցույթին։
Բանկը հովանավորելու է CaseKey 2023 բիզնես խնդիրների լուծման մրցույթի հավաքական թիմի մասնակցությունը գարնանը Բուդապեշտում կայանալիք միջազգային մրցույթին՝ CUBE 2024-ին։
Բանկի ղեկավարը հետաքրքրվեց մրցույթի նախապատրաստական աշխատանքներով, իսկ երիտասարդները կիսվեցին իրենց ոգևորությամբ և ակնկալիքներով: Թիմի անդամներն նշեցին, որ մեծ պատասխանատվությամբ են մոտենում իրենց առջև դրված խնդրին ու ամեն ինչ կանեն՝ լավ արդյունք գրանցելու համար։
Իր հերթին, Հայկ Ստեփանյանը պատասխանեց նրանց բոլոր հարցերին ու հաջողություն մաղթեց։
«Վստահ եմ՝ թիմը նախապատրաստվել է մրցույթին լավ ներկայանալու համար։ Սա նաև փորձի փոխանակման առիթ է, հնարավորություն՝ ծանոթանալու այլ երկրներից իրենց հասակակիցների մտածելակերպին, նրանց առաջարկած լուծումներին, ինչպես նաև իմանալու, թե ինչ բիզնես մոդելներով են աշխատում եվրոպական ընկերությունները»,- ասաց Հայկ Ստեփանյանը։
CaseKey մրցույթի համահիմնադիր Արշակ Կարապետյանը կարևորեց Բիբլոս Բանկ Արմենիայի հետ համագործակցությունը, որը նպաստում է միջազգային թիմի մասնակցությանը CUBE 2024-ին։
«Այս համագործակցությունն ընդգծում է Բիբլոս Բանկ Արմենիայի հանձնառությունը՝ խթանելու տաղանդների ու նորարարության ձևավորումը Հայաստանի կրթական ոլորտում: Շնորհակալություն եմ հայտնում նաև գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Ստեփանյանին՝ մեր ուսանողների աճի գործում կատարած անձնական ներդրման համար, որն իսկական առաջնորդության վառ օրինակ է: Այս հնարավորությունը զարգացնում է մեր ուսանողների հմտությունները և նպաստում Հայաստանի կրթական լանդշաֆտի միջազգայնացմանը: Մեր թիմին մաղթում ենք հաջողություն»,- ասաց Արշակ Կարապետյանը։
Հանդիպման ավարտին մրցույթի մասնակիցներից յուրաքանչյուրը որպես նվեր ստացավ ամերիկացի բիզնես խորհրդատու Քլեյթոն Մ․ Քրիստենսենի «Նորարարի երկընտրանքը» գիրքը, որի հայերեն թարգմանությունն ու հրատարակությունը հովանավորել է Բիբլոս Բանկ Արմենիան իր կրթական ծրագրերի շրջանակում։
Հիշեցնենք, որ CaseKey մրցույթը բիզնես խնդիրների լուծման եզակի ձևաչափ է, որի գլխավոր գործընկերը 2023 թվականին Բիբլոս Բանկ Արմենիան էր: CaseKey 2023-ին մասնակցեց ավելի քան 200 խելացի երիտասարդ, որոնք մրցույթի շրջանակում ծանոթացան տարբեր ընկերությունների մշակույթին և աշխատեցին իրական բիզնես խնդիրների լուծման վրա:
Բիբլոս Բանկ Արմենիան, մշտապես կարևորելով իմաստավորված ու դրական քայլերը, շարունակ ներդրում է կատարում առողջ, բարգավաճող համայնքներ կառուցելու գործում՝ իրականացնելով մի շարք ԿՍՊ ծրագրեր և կրթական նախագծեր:

On February 22, Byblos Bank Armenia CEO Hayk Stepanyan met with the four participants of the CaseKey competition who will travel to Budapest in spring to take part in the international business case competition of Corvinus University.
The Bank will sponsor the participation of the collective team of the CaseKey Business Case Competition 2023 in Budapest’s CUBE 2024.
The Bank CEO inquired about the readiness of the team and was reassured when the young people shared their enthusiasm and their expectations. The team displayed a great sense of responsibility and said would do everything to achieve good results.
In turn, Hayk Stepanyan, answered all their questions, and wished them success.
“I am confident that the team is well prepared for the competition. It is also an opportunity for an exchange of experience, for getting to know how their peers from other countries think, the solutions they offer, as well as for learning what business models European companies employ,” said Hayk Stepanyan.
CaseKey co-founder Arshak Karapetyan said he was excited about the partnership with Byblos Bank Armenia, which facilitates the international team's participation in CUBE 2024.
“This collaboration underscores Byblos Bank Armenia's commitment to fostering talent and innovation within Armenia's educational sector. I also thank CEO Hayk Stepanyan for his personal investment in our students' growth, exemplifying true leadership. This opportunity advances our students' skills and contributes to the internationalization of Armenia's educational landscape. Wishing our team the best of luck as they embark on this enriching journey,” said Arshak Karapetyan.
At the end of the meeting, each participant received a copy of American business consultant Clayton M. Christensen’s bestseller, "The Innovator's Dilemma", the Armenian translation and publication of which was sponsored by Byblos Bank Armenia as part of the Bank’s commitment to support educational projects.
To remind, the CaseKey competition is a unique format, whose title sponsor in 2023 was Byblos Bank Armenia. More than 200 smart young people participated in CaseKey 2023, getting to know companies' business, their culture, and solving actual business problems.
Prioritizing meaningful social impact, Byblos Bank Armenia continues to invest in causes that foster healthy, thriving communities by implementing diverse CSR programs and educational projects.