CaseKey բիզնես խնդիրների լուծման մրցույթի մասնակիցների համար Բիբլոս Բանկ Արմենիայի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Ստեփանյանի հետ բիզնես նախաճաշն արդեն ավանդույթ է դարձել։
Սեպտեմբերի 21-ին նրանցից առավել ակտիվները հանդիպեցին Բանկի ղեկավարին և անկաշկանդ մթնոլորտում խոսեցին իրենց առավել հետաքրքրող թեմաներից, այդ թվում՝ թվային բանկինգի զարգացման մարտահրավերներից, մասնագիտական կողմնորոշումից, Բանկի ու CaseKey-ի նախորդ տարվա փորձից ու մրցույթը երկրորդ տարին ֆինանսավորելու մոտիվացիայից։
Հանդիպումն անցավ ջերմ մթնոլորտում։ Մասնակիցները կիսվեցին մրցույթից իրենց սպասելիքներով ու իրական բիզնես քեյսերի վրա աշխատելու ոգևորությամբ։
CaseKey մրցույթը բիզնես խնդիրների լուծման եզակի ձևաչափ է, որի գլխավոր գործընկերն արդեն երկրորդ տարին անընդմեջ Բիբլոս Բանկ Արմենիան է: Այս տարի մրցույթին մասնակցելու հնարավորություն է ստացել 263 խելացի երիտասարդ և քոուչ, որոնք կազմել են 24 թիմ, ներառյալ՝ 6-ը մարզերից։
Մրցույթի շրջանակում նրանք ծանոթանում են տարբեր ընկերությունների մշակույթին և աշխատում իրական բիզնես խնդիրների լուծման վրա:
———————
Մշտապես կարևորելով իմաստավորված ու դրական քայլերը՝ Բիբլոս Բանկ Արմենիան շարունակ ներդրում է կատարում առողջ, բարգավաճող համայնքներ կառուցելու գործում՝ իրականացնելով մի շարք ԿՍՊ ծրագրեր և կրթական նախագծեր: Բանկի կողմից ֆինանսավորվող ծրագրերի շարքում CaseKey մրցույթը յուրահատուկ կարևորություն ունի որպես գործնական գիտելիքներ սովորեցնող հարթակ։

A business breakfast with Hayk Stepanyan, CEO of Byblos Bank Armenia, has already become a tradition for the participants of the CaseKey Business Case Competition.
On September 21, the most engaged participants met with the head of the Bank in a relaxed setting to discuss topics they are most interested in. These included the challenges of digital banking development, professional orientation, last year's experiences with the Bank and CaseKey, as well as the motivation to sponsor the competition for the second year.
The meeting was held in a friendly atmosphere, where participants shared their expectations for the competition and their excitement about tackling real business cases.
The CaseKey competition is a unique format, whose title sponsor for the second year in row is Byblos Bank Armenia. This year, 263 talented young people and coaches have been given the opportunity to participate in the competition, forming 24 teams, including six from Armenia’s provinces.
As part of the competition, the participants get to know a company's business, its culture, and solve actual business problems.