Ձեր նոր բնակարանն արդեն սպասում է Ձեզ: Իսկ ինչի՞ն եք սպասում Դուք:
Դիմե՛ք նորաստեղծ ընտանիքների համար ԵԸ ՎՎԿ -ի կողմից վերաֆինանսավորվող հիփոթեքային վարկի համար և Ձեր կյանքի նոր էջը սկսեք նոր բնակարանից:
- Հիփոթեքային վարկի առավելագույն գումարը կազմում է 27,750,000 ՀՀ դրամ, բայց ոչ ավելի, քան ձեռք բերվող բնակարանի կամ առանձնատան գնահատված արժեքի կամ ձեռքբերման գնի (նվազագույնի) 80%-ը:
- Հիփոթեքային վարկի գումարը կազմում է` 27,750,000 միլիոն ՀՀ դրամ, բայց ոչ ավելի, քան ձեռք բերվող բնակելի անշարժ գույքի արժեքի 92.5%, եթե բավարարված է հետևյալ պահանջներից առնվազն մեկը.
- տրամադրված վարկի ապահովման միջոց հանդիսացող ձեռք բերվող բնակելի տան կամ բնակարանի գրավից բացի գրավադրվում է նաև այլ բնակելի անշարժ գույք, ընդ որում, ձեռք բերվող և այլ բնակելի անշարժ գույքերի գրավադրման դեպքում, վարկի գումարը չի կարող գերազանցել գրավադրված անշարժ գույքերի ընդհանուր արժեքի 80%-ը,
- տրամադրված վարկի ապահովման միջոց հանդիսացող ձեռք բերվող բնակելի տան կամ բնակարանի գրավից բացի վարկառուի կողմից ներկայացվում է նաև երաշխավորություն Հայաստանի Հանրապետության խոշոր հարկատուների ցուցակում ընդգրկված` 1-ինից 300-րդ տեղերը զբաղեցնող իրավաբանական անձանց կողմից։
- առկա է հիփոթեքային պարտավորության ապահովագրություն՝ ձեռք բերվող բնակելի տան կամ բնակարանի արժեքի 20 տոկոսի և վարկառուի կողմից 7.5 կամ ավելի տոկոսի չափով կատարված կանխավճարի տարբերության չափով:
- Ձեռք բերվող բնակելի անշարժ գույքի առավելագույն արժեքը չի կարող գերազանցել 30,000,000 ՀՀ դրամը և միևնույն ժամանակ գնահատված շուկայական արժեքը պետք է լինի ոչ ավելի, քան 31,000,000 ՀՀ դրամ։
- Վարկի ժամկետը՝ 10-ից մինչև 20 տարի։
- Անվանական տոկոսադրույքի մեջ ներառված է գույքի ապահովագրավճարը, և ապահովագրական ընկերություն է հանդիսանում «ԷՖԵՍ» ԱՓԲԸ-ն, «Ինգո Արմենիա» ԱՓԲԸ-ն կամ Լիգա Ինշուրանս ԱՓԲԸ-ն: Դժբախտ պատահարների ապահովագրությունն իրականացվում է Հաճախորդի կողմից։
- Ամսական մարումների և զուտ եկամուտների առավելագույն հարաբերակցությունը չպետք է գերազանցի 35%-ը, իսկ ընդհանուր պարտքային վճարումների և զուտ եկամուտների առավելագույն հարաբերակցությունը չպետք է գերազանցի 45%-ը։
հաստատուն 7%*
Տարեկան փաստացի տոկոսադրույքը՝ 7.74-9.38%
Բնակարաններ Երիտասարդ Ընտանիքներին ՎՎԿ ծրագրում չներառվելու կամ հետագայում ծրագրից
դուրս գալու պարագայում կկիրառվի այն տոկոսադրույքը, որը գործում է տոկոսադրույքի վերանայման
օրվա դրությամբ Բանկի կողմից առաջարկվող հիփոթեքային վարկերի համար: Առաջնային շուկայից ձեռք բերելու դեպքում

Home for Youth (primary market)
Apply for a Housing Loan for Young Families refinanced by RCO Houses and start the new page of your life at your new home.
7%
10y
5,000,000
Down payment
7.5%
8.12-11․35%
27,500,000
92.5%
• The maximum loan amount is AMD 27,750,000, but not exceeding 80% of the appraised value or purchase price (the lesser of two) of the apartment or house.
• The maximum loan amount is AMD 27,750,000, but not exceeding 92.5% of the property value if at least one of the following requirements is met:
1. in addition to pledging the house or apartment being purchased, the Borrower also pledges another residential real estate. In this case, the loan amount cannot exceed 80% of the total value of the pledged properties;
2. in addition to pledging the house or apartment being purchased, the Borrower also obtains a guarantee from a legal entity from among the 300 largest taxpayers of the Republic of Armenia;
3. there is a mortgage liability insurance of 20% of the value of the house or apartment to be acquired, with a difference of 7.5% or more of the down payment made by the Borrower.
• The maximum value of the residential real estate to be acquired may not exceed AMD 30,000,000, while the estimated market value should not exceed AMD 31,000,000.
• Tenor: 10 - 20 years
• No loan arrangement and servicing fees are applicable.
• Property insurance fee is included in the nominal interest rate, and EFES ICJSC, Ingo Armenia ICJSC or LIGA Insurance ICJSC acts as the insurance company. Accident insurance is covered by the Customer.
• The maximum ratio of monthly repayments to net income should not exceed 35%, while the maximum ratio of total debt payments to net income should not exceed 45%.
fixed 7% p.a.*
Annual percentage rate: 7.74-9.38%
*If the Loan is not included in or is subsequently withdrawn from the Affordable Housing Program, the interest rate set as of the review date for home loans offered by the Bank will be applied. No subsidies are provided in case of purchasing a home from the primary market.