Բիբլոս Բանկ Արմենիան աջակցում է Երևանի կանաչապատմանը
Բիբլոս Բանկ Արմենիան, աջակցելով Երևանի կանաչապատմանը, Էյ Թի Փի բարեգործական հիմնադրամի հետ համատեղ նախաձեռնել է ծառատունկ՝ Երևանի Նուբարաշեն վարչական շրջանում գտնվող Փոքր Մհեր կրթահամալիրի հարակից տարածքում: Բիբլոս Բանկ Արմենիայի աշխատակիցների և նրանց ընտանիքի անդամների միասնական աշխատանքի արդյունքում տնկվել է 100 ծառ:
Կարևորելով ծառատունկի անհրաժեշտությունը և Երևանում արդիական համարվող կանաչապատման խնդիրը՝ Բիբլոս Բանկ Արմենիան շարունակելու է իրականացնել նմանատիպ միջոցառումներ և փորձելու է հասարակության ուշադրությունն առավելագույնս հրավիրել բնության պահպանությանն ուղված խնդիրներին:
«Ապրելով Հայաստանում՝ ակնհայտ տեսնում ենք, թե մեր երկրում որքան առաջնահերթ են դառնում բնապահպանման և կանաչապատման խնդիրները: Ահա թե ինչու է Բիբլոս Բանկ Արմենիան նախաձեռնել նման միջոցառում: Եթե յուրաքանչյուր ոք անտարբեր չմնա այս խնդրի հանդեպ և ունենա իր փոքր ներդրումը, ապա արդյունքն ակնհայտ կլինի: Սա մեր նախաձեռնած առաջին ծառատունկն է, որը հուսամ կկրի շարունակական բնույթ», – ասում է Բիբլոս Բանկ Արմենիայի գլխավոր գործադիր տնօրեն Արարատ Ղուկասյանը:

Byblos Bank Armenia Supports Greening of Yerevan with Tree Planting
With its tree plantng initiative held at “Pokr Mher” education center in Nubarashen administrative discitrict, Byblos Bank Armenia supports the greening of Yerevan. The tree planting was held in collaboration with the Armenia Tree Project. 100 trees were planted with the joint efforts of Byblos Bank employees and their families.
The greening of Armenia, especially in Yerevan, is of utmost importance to Byblos Bank Armenia. It aims to continuously implement such projects thus raising public awareness about important environmental issues.
“Living in Armenia, we can see that environmental and greening issues are a priority. If each of us invests a little bit of our time in such important issues, then the result can be quite noticeable. This is the first tree planting event initiated by Byblos Bank Armenia, but not the last,” said Mr. Ararat Ghukasyan, Byblos Bank Armenia's Chief Executive Officer.