Բիբլոս Բանկ Արմենիան Լիբանանում ներկայացրեց Հայաստանի բանկային հատվածի հեռանկարները
Ս.թ. մարտի 29-30-ը տեղի ունեցան «Հայաստանի բանկային հատվածի նոր իրականությունե խորագիրը կրող հայ-լիբանանյան կլոր սեղանի քննարկումները: Հանդիպումներին ներկա էին երկու երկրների բանկային և բիզնես ոլորտների ակնառու ներկայացուցիչներ: Ունենալով գլխամասային գրասենյակ Լիբանանում և ակտիվ ներկայություն Հայաստանում՝ Բիբլոս Բանկն ի վիճակի է լավագույն կերպով ներկայացնել Հայաստանի բանկային համակարգի առանձնահատկությունները Լիբանանի գործընկերներին, ուստի Բիբլոս Բանկ Արմենիայի գլխավոր գործադիր տնօրեն պարոն Ղուկասյանը ընդգրկված էր հայաստանյան պատվիրակության կազմում:
Այս պաշտոնական այցի ժամանակ պարոն Ղուկասյանը Հայաստանի տնտեսական և ֆինանսական համակարգը ներկայացրեց Լիբանանում գործող կազմակերպություններին և անհատ ձեռներեցներին, ովքեր հետաքրքրված են իրենց բիզնեսն ընդլայնել և ներդրումներ կատարել Հայաստանի շուկայում: Բիբլոս Բանկ Արմենիան մշտապես հանդես է գալիս որպես կապող օղակ երկու երկրների գործարար ոլորտների միջև: Այս անգամ ևս Բանկն իր արժեքավոր ներդրումն ունեցավ կլոր սեղանի քնարկումների ընթացքում:
«Այս այցելությունը հիանալի հնարավորություն էր Լիբանանի հայ համայնքին ներկայացնելու Բիբլոս Խմբի՝ Հայաստանում ծավալած գործունեությունը և գործակցության ընդլայման ծրագրերը: Մենք նպատակ ունենք երկու բարեկամ երկրների միջև զարգացնել առևտրաշրջանառությունը, բիզնեսը և ներդրումային համագործակցությունը», - նշեց պարոն Ղուկասյանը:
Հանդիսանալով Լիբանանի երեք ամենախոշոր բանկերից մեկը՝ Բիբլոս Բանկը մեծ հեղինակություն է վայելում Լիբանանի հայ համայնքի շրջանում: Համայնքն իր հերթին ակտիվ դերակատարում ունի երկու երկրների միջև տնտեսական, քաղաքական և հասարակական հարաբերությունների ամրապնդման գործում: Ունենալով հաստատուն և զարգացած համակարգ՝ Բիբլոս Բանկը սպասարկում է թեԲ Լիբանանի, թեԲ Հայաստանի հաճախորդներին:

Byblos Bank Armenia Presented Prospects of Armenian Banking Sector in Lebanon
The Armenian-Lebanese roundtable entitled “New Realities of Armenian Baking System” took place on March 29-31, 2012. The round table brought together leaders of investment banking and business circles from both countries. Headquartered in Lebanon and with presence in Armenia, Byblos Bank is well-positioned to introduce specifics of banking system in Armenia to their Lebanese colleagues, therefore Byblos Bank Armenia CEO, Mr. Ghukasyan was the part of the delegation from Armenia.
During this official visit Mr. Ghukasyan presented Armenia’s financial system and economy to individuals and companies in Lebanon interested in expanding their business and investments in Armenia. Byblos Bank Armenia played this liaising role in the past and managed to bring its valuable input throughout round table discussions as well.
“This was an excellent opportunity to restate to larger Armenian community in Lebanon about Byblos Group’s presence in Armenia and long-term growth plans. We are in Armenia to facilitate trade, commerce and investments between two friendly nations and countries.” noted the Chief Executive Officer of Byblos Bank Armenia.
Being one of the top three banks in Lebanon, Byblos Bank is well known to the Armenian Diaspora that plays active political, economic and social role in strengthening bilateral relations. With well-established banking systems both in Lebanon and Armenia, the Bank serves the expending clientele in both countries.