Վերադարձ քաղաքային ռոքի ավանդույթներին.
Հուլիսի 4-ին Վանաձորի Հայքի հրապարակում տեղի ունեցավ «LAV ELI» ռոք խմբի բացօթյա բացառիկ համերգը: Միջոցառումը նվիրված էր Վանաձորում Բիբլոս Բանկի մասնաճյուղի բացման մեկամյակին: Համերգի ընթացքում հանդիսատեսը հնարավորություն ունեցավ վայելելու «LAV ELI» խմբի հին և նոր ստեղծագործությունները:
«Բիբլոս Բանկ Արմենիա»-ի Վանաձորի մասնաճյուղի բացման տարեդարձի կապակցությամբ կազմակերպված այս համերգը Վանաձոր այցելելու և մտերիմների ու ընկերների հետ անմոռանալի ժամանակ անցկացնելու լավ առիթ էր: Այն միավորեց ոչ միայն «LAV ELI» խմբին, այլև հնարավորություն ընձեռեց համախմբելու Վանաձորի և շրջանների երիտասարդությանը, ինչպես նաև հյուրերի՝ Երևանից և մարզերից: Հանդիսատեսը մասնակցեց նաև մրցույթների, որոնց հաղթողները մրցանակներ ստացան «Բիբլոս Բանկ Արմենիա»-ի կողմից:
Մեկ տարի առաջ բացված «Վանաձոր» մասնաճյուղը նոր որակ ու ստանդարտներ ներմուծեց բանկային ոլորտում: Բիբլոս Բանկի հիմնարար սկզբունքների համապատասխան՝ «Վանաձոր» մասնաճյուղը գործում է թափանցիկ և պատասխանատու: Մասնաճյուղը տրամադրում է արտադրական, սպասարկման և առևտրային ոլորտների վարկային փաթեթներ:
«Ուրախ ենք համատեղել Բիբլոս Բանկի «Վանաձոր» մասնաճյուղի մեկ տարվա տոնակատարությունը «LAV ELI» ռոք խմբի համերգի ներկայացմամբ, քանի որ Վանաձորը հայտնի է ռոք երաժշտության ավանդույթներով: Նման միջոցառմամբ նպաստում ենք այն միջավայրի մշակույթի զարգացմանը, որտեղ գործում ենք», - ասաց Բիբլոս Բանկ «Վանաձոր» մասնաճյուղի կառավարիչ Քրիստ Մարուքյանը:
«LAV ELI» ռոք խմբի երաժշտական գործունեությունը սկսվել է 90-ականների կեսերին Վանաձորում: Հետագա մի քանի տարիների ընթացքում խումբը հասավ իր ժողովրդականության գագաթնակետին: Սակայն հաջորդ դարասկզբին խումբը ցրվեց աշխարհով մեկ, իսկ նրա անդամները ձեռնարկեցին իրենց սեփական երաժշտական նախաձեռնությունները:
Տարիներ անց «LAV ELI»-ն գրեթե ամբողջությամբ կրկին համախմբվեց:
«Գրեթե ամբողջ կազմը հավաքվել է: Այժմ հնարավորություն ունենք իրականացնելու Վանաձորի համայնքին երկար սպասված համերգով ներկայանալու վաղեմի ցանկությունը», - նշեց «LAV ELI» խմբի անդամ Մհեր Մանուկյանը:
Կարևորելով երկրի մշկութային զարգացումն ու աճը ոչ միայն մայրաքաղաքում այլ նաև մարզերում՝ «Բիբլոս Բանկ Արմենիա» ընկերությունը պատրաստակամորեն աջակցեց այս նախաձեռնությանը, ընդլայնելով կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության շրջանակներում աջակցության տրամադրումը կրթության, էներգախնայողության ծրագրերի և մշակութային նախագծերի զարգացման ոլորտներում:

Back to Urban Rock Traditions
On July 4 LAV ELI Rock Band held an open air concert in Hayk Square in Vanadzor. The concert marked the one-year anniversary of Byblos Bank Armenia’s Vanazdor Branch. The public had an opportunity to enjoy the old and new songs of the band.
The concert was organized on the occasion of Byblos Bank Armenia’s Vanadzor Branch anniversary. This was a good opportunity for people to come together with families and friends and spend value time in Vanadzor. The event united not only LAV ELI band but also the active youth of Vanadzor as well as guests and visitors from Yerevan and the regions. The audience participated in quiz games and received keepsakes from Byblos Bank Armenia.
The Vanzdor Branch of Byblos Bank Armenia opened a year ago and introduced new quality and international standards in the banking sector. The Vanadzor branch operates transparently and responsibly in accordance to the key principles of Byblos Bank Group. The branch offers diverse loan packages.
“We are happy to combine the anniversary of Byblos Bank Armenia’s Vanadzor Branch and the concert of LAV ELI rock band. The city of Vanadzor is known for its long standing traditions of rock music. This event fosters the cultural growth of the environment where we work”, said Krist Marukyan, Vanadzor Branch Manager.
LAV ELI formed in the mid-90s in Vanazdor. In the years to follow the band became quite popular. However, by early 2000’s the band separated. Now, years later LAV ELI has reunited:
“Almost the whole band came together. We have a unique opportunity to perform for Vanadzor public and guests with this long-awaited concert.” said Mher Manukyan, a member of LAV ELI. Byblos Bank Armenia readily supported this initiative since it values the importance of cultural activities not only in the capital but also throughout the regions.