Բիբլոս Բանկ Արմենիա ՓԲ ըկերությունը վերանայել է ներքոհիշյալ վարկատեսակների համար նախատեսված պարտավորությունների մասնակի և ամբողջական վաղաժամկետ մարման պայմանները, ինչի արդյունքում պարտավորությունների վաղաժամկետ մարման դիմաց գանձվող վճարի չափը նվազել է:
Ստորև ներկայացվում են նախկին և նոր չափերը.
| Վարկի տեսակ | Նախկին պայմաններ | 01.06.2021թ.-ից հետո սահմանված նոր պայմաններ |
| Սպառողական վարկեր (15 միլիոն ՀՀ դրամ և ավելի) | Ամբողջական վաղաժամկետ մարման դեպքում. - վարկի սկզբնական գումարի 2 %-ը՝ պայմանագրի ստորագրման պահից 24 ամսվա ընթացքում - վարկի սկզբնական գումարի 0.5 %-ը, բայց ոչ պակաս 50000 ՀՀ դրամից՝ պայմանագրի ստորագրման պահից 24-րդ ամսից հետո | - վաղաժամկետ մարվող վարկի գումարի 1%-ը՝ պայմանագրի ստորագրման պահից 24 ամսվա ընթացքում - 0.5%-ը՝ պայմանագրի ստորագրման պահից 24-րդ ամսից հետո |
Ավտոմեքենայի վարկեր (15 միլիոն ՀՀ դրամ և ավելի) | Ամբողջական վաղաժամկետ մարման դեպքում. - վարկի սկզբնական գումարի 2 %-ը՝ պայմանագրի ստորագրման պահից 24 ամսվա ընթացքում - վարկի սկզբնական գումարի 0.5 %-ը, բայց ոչ պակաս 50000 ՀՀ դրամից՝ պայմանագրի ստորագրման պահից 24-րդ ամսից հետո | - վաղաժամկետ մարվող վարկի գումարի 1%-ը՝ պայմանագրի ստորագրման պահից 24 ամսվա ընթացքում - 0.5%-ը՝ պայմանագրի ստորագրման պահից 24-րդ ամսից հետո |
Հիպոտեկային վարկեր կնքված մինչև 22.05.2018թ. | Մասնակի վաղաժամկետ մարման դեպքում` - վաղաժամկետ մարվող վարկի գումարի գումարի 3 %-ը, բայց ոչ պակաս 10,000 ՀՀ դրամից և ոչ ավել 300,000 ՀՀ դրամից ՝ պայմանագրի ստորագրման պահից 60 ամսվա ընթացքում - վաղաժամկետ մարված վարկի գումարի 0.5%-ը ՝ պայմանագրի ստորագրման պահից 60-րդ ամսից հետո Ամբողջական վաղաժամկետ մարման դեպքում. - վարկի սկզբնական գումարի 5 %-ը՝ պայմանագրի ստորագրման պահից 60 ամսվա ընթացքում - վաղաժամկետ մարված վարկի գումարի 0.5 %-ը՝ պայմանագրի ստորագրման պահից 60-րդ ամսից հետո | - Վաղաժամկետ մարվող վարկի գումարի 0.5%-ը |
Առևտրային վարկեր կնքված մինչև 2021թ. (5միլիոն ՀՀ դրամ և ավելի, ինչպես նաև դրան համարժեք արտարժույթ) | Մասնակի վաղաժամկետ մարման դեպքում` - վաղաժամկետ մարված գումարի գումարի 2%-ի չափով՝ պայմանագրի ստորագրման պահից 24 ամսվա ընթացքում - վաղաժամկետ մարված գումարի 0.5 %-ը՝ պայմանագրի ստորագրման պահից 24-րդ ամսից հետո Ամբողջական վաղաժամկետ մարման դեպքում. - վարկի սկզբնական գումարի 2 %-ը՝ պայմանագրի ստորագրման պահից 24 ամսվա ընթացքում - վաղաժամկետ մարված գումարի 0.5 %-ը՝ պայմանագրի ստորագրման պահից 24-րդ ամսից հետո | - Վաղաժամկետ մարվող վարկի գումարի 0.5%-ը |
Առևտրային վարկեր կնքված 2021թ-ից հետո (5միլիոն ՀՀ դրամ և ավելի, ինչպես նաև դրան համարժեք արտարժույթ | Մասնակի վաղաժամկետ մարման դեպքում` - վաղաժամկետ մարված գումարի գումարի 2%-ի չափով՝ պայմանագրի ստորագրման պահից 24 ամսվա ընթացքում - վաղաժամկետ մարված գումարի 0.5 %-ը՝ պայմանագրի ստորագրման պահից 24-րդ ամսից հետո Ամբողջական վաղաժամկետ մարման դեպքում. - վարկի սկզբնական գումարի 2 %-ը՝ պայմանագրի ստորագրման պահից 24 ամսվա ընթացքում - վաղաժամկետ մարված գումարի 0.5 %-ը՝ պայմանագրի ստորագրման պահից 24-րդ ամսից հետո | - Վաղաժամկետ մարվող վարկի գումարի 2%-ը` հաստատուն տոկոսադրույքի գործողության ողջ ընթացքում |

New premature repayment conditions
“Byblos Bank Armenia” CJSC reviewed full or partial premature repayment conditions in case of the bellow mentioned loans.
This resulted in a decrease of the amount of early repayment fees.
Previous and new conditions are presented below.
Loans | Previous conditions | Conditions after 01.06.2021 |
Personal Loans (above 15 mio) | In case of full premature fulfillment. - 2% of loan initial amount within 24 months starting from the date of signing the agreement - 0.5% of loan initial amount, not less than 50000 AMD after 24-th month from the date of signing the agreement | - 1% of prematurely repaid loan principal within 24 months starting from the date of signing the agreement - 0.5%-of prematurely paid loan principal after 24-th months from the date of signing the agreement |
Auto Loans (above 15mio) | In case of full premature fulfillment. - 2% of loan initial amount within 24 months starting from the date of signing the agreement - 0.5% of loan initial amount, not less than 50000 AMD after 24-th month from the date of signing the agreement | - 1% of prematurely repaid loan principal within 24 months starting from the date of signing the agreement - 0.5% of prematurely paid loan principal, after 24-th month from the date of signing the agreement |
Housing Loans (signed before 22.05.2018 | In case of partial premature fulfillment. - 3% of prematurely repaid loan principal but not less than 10000 AMD and not more than 300000 AMD within 60 months starting from the date of signing the agreement - 0.5% of prematurely repaid loan principal after 60-th month from the date of signing the agreement In case of full premature fulfillment. - 5% of loan initial amount within 60 months starting from the date of signing the agreement - 0.5% of prematurely repaid loan principal after 60-th month from the date of signing the agreement | - 0.5% of prematurely repaid loan principal |
Business Loans (above AMD 5mln or foreign currency equivalent) | In case of partial premature fulfillment. - 2% of prematurely repaid loan principal within 24 months starting from the date of signing the agreement - 0.5% of prematurely repaid loan principal after 24-th month from the date of signing the agreement In case of full premature fulfillment. - 2% of loan initial amount within 24 months starting from the date of signing the agreement - 0.5% of prematurely repaid loan principal after 24-th month from the date of signing the agreement | - 0.5% of prematurely repaid loan principal |
Business Loans (above AMD 5mln or foreign currency equivalent, signed starting from 2021) | In case of partial premature fulfillment. - 2% of prematurely repaid loan principal within 24 months starting from the date of signing the agreement - 0.5% of prematurely repaid loan principal after 24-th month from the date of signing the agreement In case of full premature fulfillment. - 2% of loan initial amount within 24 months starting from the date of signing the agreement - 0.5% of prematurely repaid loan principal after 24-th month from the date of signing the agreement | - 2% of prematurely repaid loan principal within the fixed interest rate period |